Akademi

Neden Elektrostatik Duman Filtresi Kullanmalısınız?

1.Yüksek Verimli

Konvansiyonel elektrostatik filtreler, 0.3 – 10 mikron arası büyüklükteki duman ve koku parçacıklarını %90 üzerinde verimlilikle arındırabilmektedirler. Ancak, yüksek verimliliğin devam ettirilebilmesi için filtrenin düzenli olarak temizlenmesi gerekmektedir. Havmak, geliştirmiş olduğu elektrostatik duman filtresi sayesinde %99.7 verimlilik ve kolay temizlenebilir filtre tasarımı sağlamaktadır.

2. Düşük İşletme Maliyeti

Elektrostatik filtreler, çalışma prensipleri ve yapıları sayesinde, düzenli aralıklarla temizlenildikleri sürece uzun yıllar değişime gerek olmadan kullanılabilmektedirler. Havmak’ın geliştirdiği kolay temizlenebilir filtre dizaynı sayesinde, yapılması gereken temizlik ve bakım işlemleri daha da kolaylaştırılıp ekonomik hale getirilmiştir .

3. Düşük Basınç

Basınç düşümünün fazla olması, filtre fanını gereğinden fazla zorlayıp bozulmasına yol açabilip, yüksek onarım/değişim masraflarına neden olabilmektedir. Elektrostatik filtrelerin bir diğer avantajı ise alçak basınç düşümüdür. Konvansiyonel elektrostatik filtreler, yapıları gereği daha fazla havayı içlerinden geçirebildikleri için tek haneli rakamlar gibi (<10%) alçak basınç düşümü oranlarına sahiptirler.

4. Sessiz ve Uzun Ömürlü

Elektrostatik filtreler söz konusu olduğunda, ne kadar gürültü olacağını fanın çalışma gücü belirlemektedir. Bir önceki avantajda da belirttiğimiz üzere, elektrostatik filtrelerin alçak basınç düşümüne sahip olması, fanın düşük ayarlarda da işini yerine getirebileceğini ve bu sayede daha az gürültüye yol açacağı anlamına geldiğini söyleyebiliriz. Aynı zamanda, fanın düşük güçte çalışabilmesi, fanın daha uzun ömürlü olacağını ve daha az arıza yapacağını garantilemektedir.

5. Geniş Kullanım Alanı

Elektrostatik duman filtreleri, işlevleri sayesinde duman ve koku sorunu yaşanılan tüm endüstrilerde, baca sistemine nazaran çok daha hesaplı, güvenli ve kullanışlı bir alternatif olarak kullanılabilirler. Kafe, restoran, lokanta, otel, yemek fabrikaları bu işletmelere verilebilecek örneklerden sadece bazılarıdır. Bunun yanı sıra, yüksek derecede özelleştirilebilen Havmak duman filtreleri, ihtiyaçlarınız ve istekleriniz doğrultusunda tamamen size özel çözümler sunulmasını mümkün kılmaktadır.

6. Güvenli

Alışılagelmiş baca sistemleri metreler boyunca uzanır ve filtrelenmemiş duman kalıntıları buradan geçerler. Metrelerce devam eden bu baca sistemlerinin yılda en az iki kere temizlenilmesi gerekmektedir, aksi taktirde bacada biriken yanıcı kalıntılar can kaybına ve ciddi hasara yol açabilecek yangınlara sebep olabilmektedir. Baca sistemlerinin aksine, elektrostatik filtreler yanıcı maddeleri havalandırma borusundan geçmeden önce ayrıştırırlar. Havmak’ın geliştirmiş olduğu Eco-Purge dumansız pişirme ünitesi serisi, en yakın duvar veya camdan menfez ile filtrelenmiş havanın atılması imkanını sağladığı için konvansiyonel elektrostatik filtrelerden bile daha güvenlidir.

7. Yasal Mevzuatlara Uygunluk

Yüksek arındırma oranları sayesinde elektrostatik filtreler, günümüzdeki emisyon yasalarının gerektirdiği kriterleri rahatlıkla yerine getirebilmektedirler. Emisyon değerlerinin ve çevrecilik bilincinin arttığı bugünlerde muhtemelen daha da sıkılaşacak emisyon mevzuatları, %99.7 verimlilik garantileyen Havmak elektrostatik duman ve koku filtreleme ürünlerini işletmeniz için cezbedici bir yatırım kılmaktadır. Emisyon mevzuatlarının yanı sıra, Eco-Purge dumansız pişirme üniteleri ile filtrelenmiş hava, en yakın duvar veya cama açılacak menfez ile dışarı gönderilebileceğinden apartman sakinlerinden baca izni almaya gerek kalmayacaktır.

8. Çevre Dostu

Elektrostatik filtreler, yüksek arındırma oranları ile hava kirliliğinin önüne geçerler. Filtrelerin yıkanıp tekrar kullanılabilmesi atık oluşumunun önüne geçer. Bunun yanı sıra, sık parça değişimine ihtiyaç duymamaları, ve filtrelerin tamamen geri dönüştürülebilir olması doğa kirliliğinin önüne geçmek için önemli özelliklerdendir. Havmak, yaptığı inovasyonlarla filtrenin çalışma esnasında yaydığı ozonu minimuma düşürecek ve filtrelerin temizliği sırasındaki suyun kullanımını minimuma indirecek inovasyonları çok yakında tanıtacaktır.

Baca sistemiyle karşılaştırıldığında çok büyük avantajlara sahip olan Havmak elektrostatik filtreleri hakkında detaylı bilgi ve teklif almak için 0850 304 80 90 numaralı whatsapp destek hattımıza ulaşabilir, www.havmak.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Neden Elektrostatik Duman Filtresi Kullanmalısınız?” ile ilgili yorumlar;

 1. Murat Yavuz dedi ki:

  Ruhsat almada yardımcı oluyor musunuz,

  1. DumanFiltresi dedi ki:

   Merhabalar Yavuz Bey,

   Bağlı olduğunuz belediyeden ruhsat almanızı kolaylaştırmak üzere satış öncesi ve sonrası sizlere yardımcı olmaktayız.

   0232 532 00 19 numaralı hattımızı arayarak destek ekibimizle birebir iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir